Posiadasz polisę inwestycyjną i chcesz wypłacić gotówkę? Wpłaciłeś pieniądze na Ubezpieczeniowy Fundusz Kapitałowy a teraz ich potrzebujesz? Masz zawartą wieloletnią umowę ubezpieczeniową UFK i chcesz się się wycofać?
JEŚLI TWOJE PIENIĄDZE SĄ ZABLOKOWANE ZAWARTĄ UMOWĄ, A POTRZEBUJESZ UZYSKAĆ DO NICH DOSTEP – zapoznaj się co możesz zrobić.
W eduFinance.pl masz możliwość wystawienia oferty dokonania cesji swojej polisy!
Inwestowanie w Ubezpieczeniowe Fundusze Kapitałowe (inwestycja jako ubezpieczenie) ma jak wszystko swoje plusy i minusy. Jedną z głównych korzyści jest między innymi to, że możesz nie płacić podatku Belki od zysków kapitałowych (gdy zgromadzone na polisie ubezpieczeniowej fundusze przekształcisz w fundusz emerytalny z którego będziesz pobierał emeryturę), lub możesz znacznie „obniżyć” wysokość tego podatku, przez nie płacenie go przez wiele lat (inwestując należny podatek przez cały czas trwania ubezpieczenia) i zapłacić go dopiero przy wypłacie środków z ubezpieczenia dzięki czemu osiągasz dodatkowy znaczny zysk.
Inną korzyścią z wpłacenia pieniędzy do Ubezpieczeniowego Funduszu Kapitałowego jest możliwość dostępu online do platformy inwestycyjnej, dzięki której możesz przez internet aktywnie zarządzać pieniędzmi ulokowanymi w Funduszu – przenosić je pomiędzy różnymi dostępnymi Funduszami Inwestycyjnymi w zależności od tego który z nich w danym czasu przynosi największe zyski (zakup jednostek funduszu gdy ich cena jest niska i sprzedaż gdy cena jest wysoka). Instrument ten daje możliwość osiągnięcia podczas wzrostu gospodarczego znacznie wyższych zysków niż trzymają pieniądze na koncie oszczędnościowym czy lokacie. Aktywne zarządzanie funduszami wymaga jednak umiejętności, wiedzy, bieżącego monitorowania wartości poszczególnych funduszy i czasu.
Przy zawieraniu polisy ubezpieczeniowej otrzymujemy oczywiście gwarantowaną sumę ubezpieczenia ale w różnych UFK jest ona inna a różnice są bardzo znaczne (np. 100 zł vs. dwukrotność sumy ubezpieczenia) i różne są też warunki do wypłaty sumy ubezpieczenia (OWU), trzeba je koniecznie sprawdzić przed zawarciem umowy ubezpieczenia.
Niewątpliwą zaletą UFK jest też gwarancja bezpieczeństwa ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego pełnej kwoty ulokowanych pieniędzy (wg aktualnej wyceny), co może zapewnić większą ochronę zgromadzonego kapitału niż na koncie bankowym, gdzie gwarancja BFG jest ograniczona do kwoty określonej limitem.
Polisy inwestycyjne mają jednak też swoje minusy, główne to: nie dają gwarancji osiągnięcia zysku (przy nieumiejętnym zarządzaniu jest też możliwość utraty części osiągniętych zysków a nawet utraty części wpłaconego kapitału – Uwaga dla porównania warto pamiętać, że w każdej polisie ubezpieczenia domu czy samochodu traci się całość opłaconych składek).
Głównym problemem posiadaczy polis inwestycyjnych jest „zablokowanie” wpłaconych pieniędzy na długi czasu np. 10 -15 lat – i praktyczny brak możliwości rozwiązania umowy, przez bardzo wysokie kary umowne przy zerwaniu umowy przed czasem zawarcia.
Wysokość kary za całkowite zerwanie umowy jest największa przy zerwaniu umowy w pierwszym roku i może wynosić nawet 99% wartości wpłaconej składki, a w ostatnim roku umowy kara może wynosić tylko 1% wpłaconych składek. W niektórych UFK możliwe jest jednak częściowe wypłacanie kapitału bez żadnych kar, dlatego istotne jest zapoznanie się ze wszytskimi warunkami umowy ubezpieczenia przed jej podpisaniem.
A co w przypadku gdy mam zawartą umowę ubezpieczenia zobowiązującą mnie do opłacania składek przez wiele lat a nie mam pieniędzy do ich opłacania lub wprost potrzebuję teraz wycofać zgromadzone na polisie pieniądze?
Tu w zdecydowanej większości przypadków posiadacz polisy jest na przegranej pozycji, pozostawiony sam sobie, bez możliwości uchylenia się od warunków zawartej umowy. Jest to jednak problem nie indywidualny ale masowy, gdyż bardzo dużo Polaków (ponad 2 miliony) jest posiadaczami polis inwestycyjnych i coraz więcej osób w sytuacji przeciągającego się kryzysu staje przed problemem braku możliwości wycofania wpłaconych na UFK pieniędzy.
Portal eduFinance.pl jako pierwszy w Polsce udostępnia możliwość pomocy tym osobom w rozwiązaniu ich problemu. Rozwiązaniem tym jest dokonanie cesji praw z zawartej polisy na inną osobę, która przejmie całość praw i obowiązków związanych z tą polisą.
Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych umożliwia dokonanie takiej cesji, ale nie informuje o tym publicznie ani nie ułatwia zrobienia tego. Pierwszym podstawowym warunkiem na zrobienie cesji jest weryfikacja warunków zawartej umowy, lub napisanie zapytania do Towarzystwa o możliwość dokonania takiej cesji z uzasadnieniem jej przyczyn.
I tu pojawia się główny problem, komu mogę przekazać prawa do mojej polisy? Problem ten można rozwiązać korzystając eduFinance.pl – właśnie z funkcjonalności „Cesja polisy”.
W eduFinance.pl masz możliwość wystawienia oferty dokonania cesji swojej polisy, wraz z określeniem szczegółowych informacji dotyczących polisy oraz proponowanych warunków dokonania cesji, a my przekażemy tę informację osobom zainteresowanym przejęciem Twojej inwestycji. Funkcjonalność Cesja polisy jest rodzajem "giełdy" na której z jednej strony można wystawiać posiadane przez siebie inwestycje, a z drugiej strony oraz zgłosić chęć nabycia inwestycji w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe UFK.
Platforma eduFinance.pl w automatyczny sposób przekazuje informacje pomiędzy osobami oferującymi zbycie inwestycji a tymi które są zainteresowane nabyciem (dokonaniem cesji). Najważniejszym elementem przy poszukiwaniu „sprzedających” i „kupujących” jest ustalenie warunków transakcji – platforma umożliwia bezpieczne przeprowadzenie negocjacji bez podawania danych osobowych stron, dzięki czemu użytkownicy mają pewność, że informacja o ich
Jeśli chcesz skorzystać z naszej giełdy polis lub dowiedzieć szczegółów jak to działa, zaloguj się lub zarejestruj aby przejść do Cesji polisy >>
Nie wiesz jak zrobić wymówienie ubezpieczenia? Chcesz zrezygnować z ubezpieczenia, polisy ubezpieczeniowej? Zobacz jak zrobić wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Rezygnacja z ubezpieczenia jeszcze nigdy nie była tak prosta - wystarczy wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Nie musisz już być przywiązany do polisy, sprawdź jak szybko możesz zgłosić wymówienie ubezpieczenia, zrobić wypowiedzenie polisy. Zrezygnuj z polisy i odzyskaj wpłacone pieniądze. Odstąp od polisy (cesja polisy) jeśli chcesz wypłacić gotówkę z polisy inwestycyjnej. Odzyskaj pieniądze z UKF. Rezygnacja z ubezpieczenia nie spowoduje utratę środków. Pokażemy Ci jak zrobić wypowiedzenie umowy ubezpieczenia i zdecydujesz, czy zrobić wypowiedzenie polisy.